Life hot on the air

Приклучи се!

  • Креирај ја плеј листата на Лајф радио
  • Споделувај музика, слики и видеа
  • Учествувај во наградни игри
  • Слушај ги сите актуелни хитови он-лајн

Најава

Запомни ме

Враќањето на Steps

21
Oct 2010
  • PDF
21 Oct 2010

Поп ѕвездите Steps ќе се вратат на сцената, 11 години по нивниот распад.

Групата, составена од Claire Richards, Lee Latchford-Evans, Lisa Scott-Lee, Faye Tozer и Ian 'H' Watkins, престана да функционира во 2011 година. Неодамна, нејзините членови повторно се здружија за снимањето на филм и ТВ серијал за нивните успеси во поп музиката.

Деновивие најавија враќање на сцената, со издавање на компилација составена од нивните најголеми хитови и концертна серија.

Нивната турнеја ќе започне во април 2012. Закажани се концерти во повеќе градови низ Британија меѓу кои Њукасл, Манчестер и Лондон.

Последно освежено на Среда, 12 Октомври 2011 01:02

You are here Почетна