Life hot on the air

Приклучи се!

  • Креирај ја плеј листата на Лајф радио
  • Споделувај музика, слики и видеа
  • Учествувај во наградни игри
  • Слушај ги сите актуелни хитови он-лајн

Најава

Запомни ме

McCartney ќе ја прослави венчавката со концерти

09
Aug 2008
  • PDF
09 Aug 2008

Paul McCartney ја прослави својата неодамнешна венчавка со Nancy Shevell, закажувајќи дополнителни концерти во рамките на својата светска турнеја која ќе заврши во неговиот роден град Ливерпул.

McCartney закажа 11 нови концерти во ноември и декември, меѓу кои и првиот концерт во Обединетите Арапски Емирати, посета на Русија и враќање во Шведска и Финска по седумгодишна пауза.

Турнејата ќе ја заокружи со концерти во Манчестер и родниот Ливерпул на 20 декември – една година по неговиот последен концерт таму.

Музичката легенда се венча со својата американска девојка во неделата.

Последно освежено на Среда, 12 Октомври 2011 01:01

You are here Почетна